ÇİN VİZESİ FOTOĞRAF BİLGİSİ 

Çin vize başvuru fotoğraf ölçüsü ve şartları bu sayfada detaylı olarak verilmiştir.
Çin vizesi fotoğraf ölçüleri yandaki resimde verildiği gibi 48 mm x 33 mm ölçülerinde olmalıdır. Yüzün yerleşimi ise ; çehre tam ortada olarak üstten 3,5 mm  beyaz fon boşluktan başlamalıdır.Yanlardan ise çehre 3,5 – 5 mm gibi ortalanmış olmalıdır..

Vize başvuru resimleri konusunda uzman olan fotoğraf stüdyoların da çekilmelidir. Zira her ne kadar makineniz çok kaliteli çekim yapsa da gerekli şartları ancak stüdyolar karşılayabilir. Çin vize fotoğrafı en az 2 adet adet olarak tanzim edilmelidir. Fakat siz gerekli olabileceğini düşünerek her ihtimale karşı daha çok adette temin ederseniz bir aksilik yada ekstra talep karşısında vize işlemlerinizi sekteye uğratmamış olursunuz.

Aşağıda verilen çin vize fotoğrafları örnekleri vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebebiyet vereceğinden  aşağıdaki hususların karşılanıp karşılanmadığından mutlaka emin olunmalıdır.

Önemli: Daha evvel çektirdiğiniz biyometrik fotoğraflarınızı belirtilen ölçülere göre kesmeyiniz. Bu fotoğraflar kesildiği taktirde yüz boyutları ve talep edilen çerçeve boşlukları çin konsolosluğunun istemiş olduğu ölçülere uymamaktadır.

Yukarıda örneklendiği gibi vize fotoğraflarının gözlüksüz, alın,gözler, yüz ve baş tamamen açık olması gerekmekte bununla beraber fotoğrafların renk ve aydınlatmasının ayrıca yıpranmamış olması  ve son olarak beyaz renkli kıyafetten kaçınılması gerektiği açıkça belirtilmiştir.

  • Yüzü ve gözleri kapatmayan işitme cihazı kullananlar için bir sakınca yoktur.
  • Renkli lens kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Çin Konsolosluğu,vize vermek için talep ettiği fotoğrafların vize başvurusu tarihinden  en fazla 6 ay önce çekilmiş olmasını istemektedir.

ÖNEMLİ :

ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK DUYURUSU

4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlamıştır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılmaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Çin Vizesi hakkında detaylı bilgiler için sizi aramamızı istiyorsanız .Lütfen aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz CALL CENTER  0850 888 76 09

Gönder