GEZİ ÖNCESİ / SEYAHAT İPUÇLARI

  • Çin’e yapacağınız seyahatleriniz için önceden Çin’den orijinal davetiye getirmeniz gerekir. Bundan ötürü seyahatinizin başlangıç tarihinden önce, vize işlemleri için yeterli süreyi göz önünde bulundurunuz.
  • Geziye çıkmadan önce pasaportunuzun, uçak biletlerinizin ve kredi kartlarınızın 2’şer adet fotokopilerini alınız. Bir zarfa koyup aradığınız zaman direk ulaşabileceğiniz bir yere yerleştiriniz. Herhangi kaybetme ve çalınma ihtimaline karşı, bu fotokopiler işinize yarayacaktır.
  • Sürekli kullandığınız ilaçlarınızın miktarını kontrol ediniz ve bir miktar fazlasını yanınıza almayı ihmal etmeyiniz.
  • Yanınızda bol miktarda kartvizit bulundurunuz.
  • Pasaportunuzu her ne sebeple olursa olsun tanımadığınız kişilere vermeyiniz.
  • Fuar dönemine yönelik olarak Çin’de bulunacağınız Ekim ve Nisan aylarında hava durumu genellikle oldukça nemli ve 20 derece civarındadır. Yanınıza buna uygun kıyafetler ve rahat yürüyüş ayakkabıları almanızı tavsiye ederiz. Giderken, yanınıza kullanacağınızdan fazla giyim eşyası almamanız, dönüşte bagaj ağırlığınızın azalmasını sağlayacaktır.
  • Çin yemekleri damak tadınıza uymuyorsa, yanınızda vakumlanmış yiyecekler, konserveler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kahvaltılık tarzı zeytin, peynir, kaşar gibi gıdaları bulmanız çok zordur. Mc Donald’s, Pizza Hut gibi Dünyaca ünlü bütün “Fast Food” restaurantlarını Çin’de hemen her yerde kolaylıkla bulmanız mümkündür.

 

 

ÖNEMLİ :

ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK DUYURUSU

4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlamıştır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılmaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Çin Vizesi hakkında detaylı bilgiler için sizi aramamızı istiyorsanız .Lütfen aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz CALL CENTER  0850 888 76 09

Gönder